Kalkulator zakładów bukmacherskich

Celem każdego typera w obstawianiu zakładów bukmacherskich jest przede wszystkim wygrana, co wymaga jak najlepszej taktyki i precyzyjnego rozplanowania naszego budżetu na grę. Bukmacherka jest nieodzownie połączona z matematyką, dlatego bardzo istotnym elementem, który może okazać się dla nas kluczem do sukcesu, jest pomoc różnego rodzaju kalkulatorów bukmacherskich, dzięki którym będziemy w stanie szybko i bezproblemowo obliczyć odpowiednie stawki naszych kuponów czy wybrać bukmachera, który pozwoli nam na największy zysk. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy szereg produktów użytecznych przy obstawianiu zakładów bukmacherskich, które szybko staną się niezbędnym elementem używanym w codziennej grze.

Czym jest kalkulator bukmacherski?

Kalkulator bukmacherski to typ narzędzia, które przelicza określone parametry istotne w procesie zawierania zakładów, np. w celu wskazania konkretnej kwoty, za którą powinno się postawić kupon.
Konkretna specyfika jest zależna od określonego rodzaju kalkulatora bukmacherskiego, ponieważ każdy z nich ma inne funkcje i różne są cele ich zastosowania. Co do zasady jednak korzystanie z kalkulatora bukmacherskiego opiera się głównie na konieczności wpisania pewnych danych do pól, a następnie system automatycznie wygeneruje interesujące nas dane potrzebne do zawarcia zakładu.

Jak korzystać 
z kalkulatora 
bukmacherskiego?

Kwestia posługiwania się kalkulatorem bukmacherskim jest zależna od tego, w jaki sposób zaprogramowane zostało konkretne narzędzie. 
Niektóre z nich aktualizują się wprost po wpisaniu przez nas określonych liczb lub innych danych, a inne wymagają zatwierdzenia czy odświeżenia strony. Z reguły jednak wszelkie kalkulatory bukmacherskie działają bardzo intuicyjnie, dlatego już po chwili powinniśmy zrozumieć, w jaki sposób obsługiwać dane narzędzie i jak zrobić z niego użytek.

Rodzaje kalkulatorów 
bukmacherskich

Jak już wspomnieliśmy wyżej, istnieją różne rodzaje kalkulatorów bukmacherskich. Na naszej stronie skoncentrowaliśmy się na tych narzędziach, które w naszym odczuciu są najbardziej przydatne dla typera:
Kalkulator surebetówKalkulator marży bukmacherskiejKalkulator do kontrowania

Poniżej podsumowaliśmy z kolei wszystkie kalkulatory bukmacherskie stosowane przez typerów wraz z wytłumaczeniem ich zastosowania.
Zastosowanie
Ogólna ocena
Kalkulator surebet
Stosowany jest on do wyliczenia optymalnych stawek zakładów przy zdarzeniu typu surebet, jak również procentowego zysku z danego zakładu.
Jest to bardzo przydatne narzędzie, jeżeli uda nam się wynaleźć zakład typu surebet. Niestety na polskim rynku spotykamy się z nimi stosunkowo rzadko.
Kalkulator marży bukmacherskiej
Umożliwia on poznanie wysokości marży bukmacherskiej na podstawie kursów wystawionych na konkretne zdarzenie.
Dzięki temu narzędziu możemy sprawdzić, który bukmacher pobiera większą opłatę za nasz zakład. Możemy na tej podstawie ocenić, która firma oferuje korzystniejsze kursy dla gracza.
Kalkulator do kontrowania
Kalkulator ten służy do wyliczenia kwoty, za którą należy postawić kontrę do będącego już w grze zakładu, aby niezależnie od rezultatu spotkania osiągnąć jak największy zysk.
W naszej opinii jest to najbardziej przydatny ze wszystkich kalkulatorów bukmacherskich. W przypadku kontrowania potrzebujemy jak najszybszego uzyskania sprawdzonych informacji, a kalkulator ogranicza potrzebę samodzielnego wyliczania najlepszej stawki kontry.
Kalkulator kryterium Kelly'ego
Ten rodzaj kalkulatora wylicza, za jaką kwotę postawić dany zakład, uwzględniając nasz całkowity budżet.
Uważamy, iż nie jest to najbardziej potrzebne narzędzie spośród kalkulatorów bukmacherskich, ponieważ do odpowiedniego rozdysponowania kapitału gracza wystarczy zdrowy rozsądek.
Kalkulator zakładów systemowych
Narzędzie to umożliwia sprawdzenie, jakim systemem powinniśmy zagrać dane zdarzenia, by osiągnąć jak największy zysk.
W naszej opinii użyteczność tego narzędzia nie uwzględnia jednej istotnej kwestii, jaką jest element losowy w zakładach wzajemnych. W ostatecznym rozrachunku będziemy bowiem rozliczać się z tego, czy dany zakład był wygrany, czy przegrany i nawet najlepsze obliczenia dotyczące procentowego zysku nie będą miały tutaj większego znaczenia.
Kalkulator rozkładu Poisson
Umożliwia on sprawdzenie, jaki kurs powinien wystawić bukmacher na dane zdarzenie.
Uważamy, iż narzędzie to jest kiepskim wyjściem, ponieważ gracz musi samodzielnie oszacować pewne parametry, które mogą być niezgodne ze stanem rzeczywistym. Ponadto doświadczony typer jest w stanie dostrzec błąd kursowy bez kalkulatora.
Kalkulator progresji
Kalkulator ten pokazuje typerowi potencjalny zysk oraz stratę dla założeń gry progresją.
Jest to całkiem przydatne narzędzie, jednak obliczenia powiązane z tym kalkulatorem bukmacherskim są na tyle proste, że można wykonać je w aplikacji mobilnej.
Kalkulator yield
Narzędzie wylicza na podstawie naszej historii kuponów, jaki jest nasz bilans w ujęciu kwotowym oraz procentowym.
Zdecydowanie warto prowadzić tego typu statystyki, jednak obliczenia w ramach arkusza również są bardzo proste, dlatego rekomendujemy samodzielne wykonanie tego typu pliku - możemy wówczas zmodyfikować je pod nasze potrzeby.
7800
typerów

Dołącz do naszej grupy na Facebooku i otrzymuj najlepsze porady oraz rozmawiaj z innymi!

Jak obliczyć wygraną w zakładach bukmacherskich samodzielnie?

Zwykle nie ma potrzeby samodzielnego obliczania potencjalnej wygranej w zakładach bukmacherskich, ponieważ automatycznie uzyskujemy taką informację na stronie bukmachera. Co jednak w sytuacji, gdybyśmy nie mieli dostępu do aplikacji bukmacherskiej i chcieli na podstawie samego kursu zdarzenia obliczyć, ile możemy wygrać?

Jak obliczyć wygraną - zakład pojedynczy

W przypadku zakładów pojedynczych (SOLO), a więc kuponów składających się tylko z jednego zdarzenia, sprawa jest wyjątkowo prosta - należy bowiem pomnożyć stawkę kuponu przez jego kurs oraz mnożnik 0.88. Wynik działania stanowi naszą potencjalną wygraną. Warto pamiętać, iż również zakłady łączone bądź utworzone za pośrednictwem Bet Buildera należy traktować równoznacznie z "singlem".

Jak obliczyć wygraną - zakład akumulowany

Okazuje się, iż obliczenie wygranej z zakładu akumulowanego (AKO) jest równie łatwe, jak miało to miejsce w przypadku tzw. singli. Jedyna modyfikacja polega na tym, że mamy do czynienia z kilkoma zdarzeniami, więc w zamian za kurs jednego z nich musimy ustalić kurs łączny kuponu. Jak go obliczyć? Wystarczy pomnożyć przez siebie kursy wszystkich zdarzeń na kuponie. Należy jednak pamiętać, iż zakłady bukmacherskie nie umożliwiają łączenia w ramach jednego kuponu zdarzeń wspierających się (np. +1.5 gola oraz +2.5 gola w tym samym meczu - należy wybrać jedną z linii), a część bukmacherów wyklucza również możliwość zawarcia zakładu z kilkoma zdarzeniami w ramach tego samego meczu. Musimy więc mieć pewność, że zdarzenia pochodzą z różnych spotkań oraz nie wspierają się, aby nasz kupon był możliwy do zagrania. Warto również w ofercie sprawdzać możliwość zawierania tzw. zakładów łączonych lub dostępności funkcji Bet Builder, która umożliwia łączenie różnych zakładów na jedno spotkanie.

Jak obliczyć wygraną - zakład systemowy

Wygrana z zakładu systemowego jest kwestią zdecydowanie bardziej skomplikowaną, niż w przypadku kuponów SOLO oraz AKO. W ramach takiego rodzaju zakładu tworzy się bowiem tzw. bloki zdarzeń, które poprzez jedno naciśnięcie przycisku tworzą różne kombinacje kuponów. W rzeczywistości zawieramy więc nie jeden, lecz co najmniej kilka mniejszych kuponów, a nasza wygrana będzie zależna od tego, które bloki okażą się trafione. Wyliczenia potencjalnej wygranej we wszystkich wariantach niekiedy jest wręcz niemożliwe, jeżeli nasz zakład systemowy składa się np. z 8 różnych zdarzeń. Wówczas proponujemy sprawdzenie potencjalnej wygranej poprzez uzupełnienie odpowiednich danych w podglądzie kuponu już bezpośrednio u bukmachera.

Wygrana u bukmachera 
a podatek od gier

Przy obliczaniu potencjalnej wygranej bardzo istotne jest pamiętanie o podatkach od gier hazardowych, które niestety obniżają naszą potencjalną wygraną. Należy skupić się na dwóch podstawowych rodzajach podatków: podatek od stawki kuponu oraz podatek od wysokich wygranych.
 Stawka podatkuKiedy jest pobierany?
Podatek od stawki kuponu12%przy zawarciu każdego zakładu bukmacherskiego
Podatek od wysokich wygranych10%w przypadku każdej wygranej powyżej 2280 zł

Gdzie obstawiać zakłady
bukmacherskie
na ESPORT?

Rozgrywki esportowe zyskują obecnie coraz większą popularność wśród zakładów bukmacherskich. Większość legalnych bukmacherów stale pracuje nad swoją ofertą na Counter Strike'a czy League of Legends, ponieważ mnóstwo graczy ogląda i obstawia takie rozgrywki. Jacy są najlepsi bukmacherzy w zakresie oferty na esport? Wyróżniamy tutaj szczególnie BETFAN, LVBET oraz eWinner.
W naszym rankingu najlepszych bukmacherów na esport na pierwszym miejscu podium znalazł się BETFAN, który dysponuje ofertą zakładów bukmacherskich na wszystkie najpopularniejsze rozgrywki esportowe, a szczególną uwagę przyciąga oferta tej firmy na CS:GO. Analitycy wystawiają wiele zdarzeń na topowe turnieje, w tym między innymi pojedynki zawodników czy liczba eliminacji konkretnego zawodnika w spotkaniu. Często BETFAN umożliwia też postawienie określonych zdarzeń esportowych po podwyższonym kursie w ramach swojej codziennej promocji Matchday Boost. Tego bukmachera szczególnie wyróżnia fakt, że można w ramach jednego kuponu łączyć wiele zdarzeń na to samo spotkanie, np. kilka pojedynków zawodników.
Kolejne miejsce w rankingu objął eWinner, który oferuje świetną promocję dla fanów takich rozgrywek, co dało mu drugie miejsce w niniejszym rankingu. Ten legalny bukmacher umożliwia bowiem grę esportu bez podatku przez 24 godziny na dobę! Jedynymi warunkami koniecznymi do spełnienia są co najmniej trzy zdarzenia na kuponie o minimalnym kursie pojedynczego zdarzenia w wysokości 1.20. Do promocji wliczają się zarówno zdarzenia prematch, jak też zakłady na żywo. Z tej akcji możemy korzystać zarówno poprzez grę w aplikacji mobilnej, jak i w sposób standardowy. Gracze chwalą bukmachera eWinner również za różne ciekawe zakłady długoterminowe na esport, które szczególnie wyróżniają tę firmę na tle konkurencji. Coraz lepiej prezentuje się także oferta zakładów prematch oraz live.
W zakładach bukmacherskich na esport dobrze prezentuje się również bukmacher LV BET - zakłady wzajemne na esport są wręcz wizytówką tej firmy, o czym świadczy dedykowana zakładka na stronie bukmacherskiej dla tego typu rozgrywek. Operator ten oferuje dużą liczbę zakładów na liczne turnieje i mecze elektroniczne, przez co w zakładach bukmacherskich na esport pod względem liczby dostępnych wydarzeń nie mają sobie równych. Posiadają oni również transmisje na żywo meczów esportowych, co jest dużą zaletą dla fanów tych rozgrywek, którzy mogą śledzić na bieżąco poczynania ekip, na które postawili. W LVBET pojawia się też duża liczba promocji dedykowanych pod takie rozgrywki.
Rodzaj promocji
Warunki kuponu
 • gra bez podatku na esport
 • gra bez podatku na koszykówkę
 • wirtualne poniedziałki bez podatku
 • kupon zawierający min. 3 zdarzenia
 • zdarzenia tylko na jedną ze wskazanych dyscyplin
 • min. kurs pojedynczego zdarzenia - esport: 1.20, koszykówka: 1.30, sporty wirtualne: brak minimalnego kursu

Spełnienie powyższych warunków prowadzi do automatycznej zmiany mnożnika z 0.88 do 1.0.

Zarejestruj się z kodem EKIPA i odbierz zakład bez ryzyka do 110 zł oraz Canal+ Online!
ZAREJESTRUJ SIĘ

Totalny zwrot podatku na całą ofertę

 • kupon zawierający min. 3 zdarzenia
 • minimalna stawka: 10 zł
 • min. kurs pojedynczego zdarzenia: 1.50

Podatek zwracany w formie freebetu maksymalnie do 50 zł dziennie

Zarejestruj się z kodem EKIPA i odbierz cashback do 500 zł oraz freebet do 70 zł!
ZAREJESTRUJ SIĘ

gra bez podatku przez 14 dni od rejestacji na ofertę sportową

 • kupon zawierający min. 3 zdarzenia
 • min. kurs łączny kuponu 2.40
Zarejestruj się z kodem EKIPA i odbierz bonusy od wpłaty do 1500 zł oraz bonus 20 zł bez depozytu!
ZAREJESTRUJ SIĘ

gra bez podatku przez 30 dni od rejestracji na ofertę sportową`

 • kupon zawierający min. 3 zdarzenia
 • min. kurs łączny kuponu 2.20
Zarejestruj się z kodem EKIPA i odbierz bonus od wpłaty do 1250 zł!
ZAREJESTRUJ SIĘ

Jak uniknąć podatku 
od wysokich wygranych?

Kwestia podatku od wysokich wygranych jest zdecydowanie prostsza do zniwelowania, niż podatek od stawki kuponu. Należy bowiem podkreślić, iż nie istnieją jakiekolwiek przepisy uniemożliwiające zagranie kilku identycznych kuponów naraz. Jeżeli więc nasza potencjalna wygrana z kuponu za 100 zł wynosi 3000 zł, wystarczy zagrać dwa identyczne kupony o stawkach po 50 zł, dzięki czemu mamy dwa kupony z potencjalną wygraną w kwocie 1500 zł. Żaden z nich nie będzie więc stanowić wysokiej wygranej. Typerzy określają takie zachowanie jako "rozbijanie kuponu". Jedyną sytuacją, w której nie można zastosować takiej metody i konieczna będzie zapłata podatku od wysokich wygranych, jest przypadek, gdy kurs całkowity kuponu będzie na tyle wysoki, że nawet przy wybraniu najniższej możliwej stawki kuponu potencjalna wygrana będzie przekraczać 2280 zł. Wówczas jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku.

Jak mam zapłacić 
podatek bukmacherski?

Gracz nie musi samodzielnie opłacać żadnych podatków wynikających z gry u bukmachera. Wszystkie konieczne opłaty są dokonywane bezpośrednio przez organizatora zakładów wzajemnych, a klient nie bierze udziału w tej procedurze. Oznacza to, że kwota podatku jest już wkalkulowana w naszą stawkę zakładu bądź kwotę wygranej.
Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Graj legalnie i odpowiedzialnie. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest nielegalna.
© 2022 BET EKIPA - Legalni bukmacherzy i typy na dziś. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ul. Henryka Jordana 12/39, 32-500 Chrzanów | kontakt@betekipa.pl | NIP: 8652574122 | REGON: 520648023